Metody Leczenia

Osteopatia Pediatryczna


Ryzyko urazu około porodowego u rodzącego się dziecka jest bardzo duże. To może przejawiać za sobą wiele poźniejszych problemów, które mogą towarzyszyć maluszkowi w dalszych etapach jego rozwoju. Dolegliwości są wszelakiego rodzaju: od problemów pokarmowych (zaburzenia odruchu ssania, problemy z trawieniem pokarmu, zaparcia, kolki, ulewania) przez niepokój u dziecka, problemy z zasypianiem, aż do wzmożonego/ obniżonego napięcia nie pozwalające na prawidłowy rozwój malucha.

Dlatego tak ważne jest, aby dzieci u których wystąpiły takie problemy pojawiały się u osteopaty w celu zbadania dziecka zupełnie pod innym kątem. Osteopata zwraca uwagę na wiele innych aspektów, które mogą uniemożliwić normalny rozwój. Wizyta trwa około 30 minut (z wywiadem, badaniem i terapią), sama terapia dzieci nie jest zbyt długa ze względu na ilość bodźców, których dziecko doznaje podczas samego prowadzenia leczenia, terapia jest prowadzona indywidualnie do każdego dziecka.

Nie tylko trudne porody będą oddziaływały na dziecko. Także dolegliwości u mamy podczas ciąży również wpływają na maluszka, który jest w brzuchu. Wszelkie stresy towarzyszujące, choroby związane z ilością wód płodowych, ułożenia łożyska, odżywianie matki czy infekcje, które przechodzi oraz problemy ze wzrostem macicy mogą spowodować wiele różnorakich efektów w okół dziecka.

Przykładem może być ostatni przypadek w gabinecie, w którym mama zgłosiła się z 3 miesięcznych maluchem, który cierpiał od 3 tygodnia życia na uporczywe kolki oraz zaburzenia wypróżniania się (raz na 6 dni), okazało się, że mama pod koniec ciąży nie miała wystarczających wód płodowych aby utrzymać dziecko, podjęto decyzję o cesarskim cięciu. Problemów przy porodzie nie było żadnych ale zaburzenie jakiego doznało dziecko przez małowodzie zostawiło piętno w postaci wzmożonych napięć w ciele dziecka i ograniczonej ruchomości odcinka szyjnego ( z którego wychodzą ważne struktury dla unerwienia narządów wewnętrznych). Dziecko było bardzo nie spokojne praktycznie cały dzień, problemy z wyciszeniem się i zasypianiem powodowało ciągłe skamlenie i zmęczenie dziecka przy tym też kolki które nie ułatwiały całej sytuacji.

Po 3 terapiach dziecko praktycznie się ustabilizowało, przywrócona została mobilność odcinka szyjnego oraz unormowanie napięć w okół ciała spowodowały że dziecko mogło spokojnie spać i odpocząć co też wyciszyło układ trawienny który mógł spokojnie skupić się na swoim zadaniu, więc kolki również ustąpiły.

Osteopatia jak widać bardzo dobrze sobie radzi z nawet takimi dosyć złożonymi przypadkami.

Osteopatia-Pediatryczna Osteopatia-Pediatryczna Osteopatia-Pediatryczna
Osteopatia-Pediatryczna Osteopatia-Pediatryczna Osteopatia-Pediatryczna


...